მგზავრების რაოდენობა, 2021 წლის I ნახევრის მონაცემები
საქართველოს ავიაციის ინდუსტრია ეტაპობრივად უბრუნდება ჩვეულ სამუშაო რეჟიმს და ივნისის თვეში უკვე აღადგინა მიმართულებების 53%. ავიაკომპანიების რაოდენობა, რომლებიც კოვიდ-19-მდე დაფრინავდნენ საქართველოში 58%-ით დაუბრუნდნენ ქვეყნის სანავიგაციო სივრცეს. ასევე, აღსდგა პანდემიამდე არსებული ფრენის სიხშირეების 57%.
რეისების აღდგენამ ხელი შეუწყო მგზავრთა ნაკადის აქტიურ ზრდას. საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოს მონაცემებით, ზაფხულის პირველი თვე საკმაოდ წარმატებული აღმოჩნდა და საქართველოს აეროპორტები ჯამურად მოემსახურა 232,275 მგზავრს.
რაც შეეხება 2021 წლის პირველ ნახევარს, მგზავრთა საერთო რაოდენობა იყო 592,181, რაც 2020 წლის ამავე პერიოდთან შედარებით -18%-იანი ვარდნაა.
საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტებში მგზავრთა ნაკადის სტატისტიკა, 2014 – 2021:
2021 წელს (6 თვე) შიდა რეისებზე მომუშავე მესტიისა და ამბროლაურის აეროპორტები მოემსახურა 1886 მგზავრს.

1H 2021 Passengers flow
The Georgian aviation industry is gradually returning to its normal operational rhythm and in June has already restored 53% of the destination. Also, were restored 57% of flight frequencies and have returned 58% of the airlines to the country’s navigation system.
All these contributed to the active growth of passengers flow. According to Georgian Civil Aviation Agency, the first month of summer appeared to be more successful and Georgian airports served a total of 232,275 passengers.
As for the first half of 2021, the total number of passengers was 592,181, which is a drop of -18% compared to the same period in 2020.