საავიაციო მგზავრთა საერთო რაოდენობამ 5.2 მილიონს მიაღწია, რაც წინა წელთან შედარებით + 3%-ია და გაცილებით ნაკლები ვიდრე მოსალოდნელი იყო რუსეთის მიმართულებით ფრენების აკრძალვის გამო.
საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს ინფორმაციით, ქვეყნის აეროპორტები 2019 წელს 5,2 მილიონზე მეტ მგზავრს მოემსახურნენ, რაც წინა წლის მონაცემებზე 3%-ით მეტია. ყველაზე მნიშვნელოვანი ზრდა დაფიქსირდა ქუთაისის აეროპორტში (+42%) რაც გამოწვეულია Wizz Air-ის ფრენების გაზრდით, მაშინ როდესაც თბილისის აეროპორტის მაჩვენებელი თითქმის გაუტოლდა 2018 წლის მონაცემებს, მიუხედავად პირდაპირი რეისების გაუქმებისა რუსეთის მიმართულებით, რომელიც ამოქმედდა ივლისში.  2019 წლის დეკემბერში მგზავრთა რაოდენობა თბილისის აეროპორტში 222 ათასს მიაღწია, რაც 2018 წლის ანალოგიური პერიოდის მაჩვენებელზე 15%-ით ნაკლებია, ქუთაისის აეროპორტში მგზავრთა ნაკადი 45%-ით გაიზარდა და 83 ათასი ადამიანი შეადგინა. ბათუმის აეროპორტმა 2019 წლის დეკემბერში 26 ათასზე მეტი მგზავრი მიიღო, რაც 42%-ით მეტია 2018 წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით.

According to the Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia, in 2019 the country’s airports served more than 5.2 million passengers, which is 3% more compared to the same period of the previous year. The most significant growth was recorded at Kutaisi airport (+42%) due to continued Wizz Air expansion, while Tbilisi International airport has shown almost 2018 level even despite ban for direct flights to/from Russia entered in force in July.
In December, the number of passengers served by Tbilisi airport amounted to 222 thousand passengers, which is 15% less compared to the same period in 2018. Passenger traffic at Kutaisi Airport increased by 45% and amounted to 83 thousand people, Batumi Airport received more than 26 thousand passengers, which is 42% more compared to the same period in 2018.