მგზავრების ნაკადის ზრდა და იმედის მომცემი 2021 წლის ზაფხული
საქართველოში საჰაერო გადაზიდვების დინამიკა სწრაფად უბრუნდება ყველაზე აქტიურ  და ნაყოფიერ პერიოდს, კერძოდ კი 2019 წლის ნიშნულს. საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოს მონაცემებით, 38 ავიაკომპანია უკვე აქტიურად ოპერირებს საქართველოში, რაც ნიშნავს 72 მიმართულებასა და 27 ქვეყანას. 2019 წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით, ფრენების 74% (კვირაში 375-395 სიხშირე) და მიმართულებების 72% უკვე აღდგენილია.
რაც შეეხება სამგზავრო მიმოსვლას, ივლისში საქართველოს აეროპორტები 399,200 მგზავრს მოემსახურა. საერთო ჯამში, ბოლო 7 თვის განმავლობაში (იანვარი-ივლისი), მგზავრთა რაოდენობამ შეადგინა 988,447 ადამიანი, რაც 36%-ით აღემატება 2020 წლის ანალოგიურ პერიოდს.
ეს მონაცემები საკმაოდ დამაიმედებელია, ვინაიდან 2021 წლის 7 თვის ტურისტების საერთო რაოდენობა აღემატება არა მხოლოდ წინა წლის ანალოგიურ პერიოდს, არამედ მთლიანად 2020 წელს (+ 19%).
საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტებში მგზავრთა ნაკადის სტატისტიკა, 2014 – 2021 (7 თვე):
2021 წელს (7 თვე) შიდა რეისებზე მომუშავე მესტიისა და ამბროლაურის აეროპორტები მოემსახურა 2934 მგზავრს

The dynamics of the air traffic in Georgia is rapidly returning to the most active period, which was year 2019. According to the Georgian Civil Aviation Agency, for the moment 38 airlines are already operating on 72 destinations of 27 countries. Compared to the same period of 2019, 74% of flights (375-395 frequencies per week) and 72% of destinations were restored.
As for the passengers flow, in July, Georgian airports served 399,200 passengers. In total during the last 7 months (Jan-July) the number of passengers was 988,447, which is an increase of 36% compared to the same period of 2020.
These data are quite promising, as the total number of tourists for 7 months exceeds not only the same period, but also a total of year 2020 (+19%). All these means, that post covid-19 situation is improving and serves right to the active growth of passengers.