მგზავრების ნაკადის ზრდა და იმედის მომცემი 2021 წლის ზაფხული
საქართველოში საჰაერო გადაზიდვების დინამიკა სწრაფად უბრუნდება ყველაზე აქტიურ  და ნაყოფიერ პერიოდს, კერძოდ კი 2019 წლის ნიშნულს. საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოს მონაცემებით, 38 ავიაკომპანია უკვე აქტიურად ოპერირებს საქართველოში, რაც ნიშნავს 72 მიმართულებასა და 27 ქვეყანას. 2019 წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით, ფრენების 74% (კვირაში 375-395 სიხშირე) და მიმართულებების 72% უკვე აღდგენილია.
რაც შეეხება სამგზავრო მიმოსვლას, ივლისში საქართველოს აეროპორტები 399,200 მგზავრს მოემსახურა. საერთო ჯამში, ბოლო 7 თვის განმავლობაში (იანვარი-ივლისი), მგზავრთა რაოდენობამ შეადგინა 988,447 ადამიანი, რაც 36%-ით აღემატება 2020 წლის ანალოგიურ პერიოდს.
ეს მონაცემები საკმაოდ დამაიმედებელია, ვინაიდან 2021 წლის 7 თვის ტურისტების საერთო რაოდენობა აღემატება არა მხოლოდ წინა წლის ანალოგიურ პერიოდს, არამედ მთლიანად 2020 წელს (+ 19%).
საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტებში მგზავრთა ნაკადის სტატისტიკა, 2014 – 2021 (7 თვე):
2021 წელს (7 თვე) შიდა რეისებზე მომუშავე მესტიისა და ამბროლაურის აეროპორტები მოემსახურა 2934 მგზავრს

Увеличение пассажиропотока летом 2021 года дает надежды на скорое восстановление
Динамика авиаперевозок в Грузии стремительно возвращается к наиболее активному периоду, к 2019 году. По данным Агентства гражданской авиации Грузии, к настоящему времени уже работают 38 авиакомпаний, обслуживая 72 направления в 27 странах. По сравнению с аналогичным периодом 2019 года восстановлено 74% рейсов (375-395 частот в неделю) и 72% направлений.
Что касается пассажиропотока, то в июле аэропорты Грузии обслужили 399,200 пассажиров. Всего за последние 7 месяцев (Январь-Июль) количество пассажиров составило 988,447 человек, что на 36% больше, чем за аналогичный период 2020 года.
Эти данные весьма обнадеживающие, так как общее количество туристов за 7 месяцев 2021 года превышает не только тот же период предыдущего года, но и в целом 2020 год (+19%).