საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტო აქტიურად მუშაობის შედეგია, რომ ეპიდემიოლოგიური ვითარების მიუხედავად მგზავრთა რაოდენობა თვიდან თვემდე იზრდება და თანდათან უბრუნდება ყველაზე აქტიურ, 2019 წლის ნიშნულს. იზრდება ასევე რეისების რაოდენობა და ფრენის სიხშირე.
სექტემბრის თვეში, საქართველოს აეროპორტები ჯამურად მოემსახურა 327,004 მგზავრს და განხორციელდა საერთაშორისო და ადგილობრივი 1,732 რეისი. უკანასკნელი 9 თვის განმავლობაში (იანვარი-სექტემბერი) დაფიქსირდა 1,714,735 მგზავრი, რაც 122%-ით აღემატება 2020 წლის ანალოგიურ პერიოდს.
საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტებში მგზავრთა ნაკადის სტატისტიკა, 2014 – 2021 (9 თვე):
2021 წელს (9 თვე) შიდა რეისებზე მომუშავე მესტიისა და ამბროლაურის აეროპორტები მოემსახურა 4,872 მგზავრს

Результатом активной работы Агентства Гражданской Авиации Грузии является то, что, несмотря на эпидемиологическую ситуацию, количество пассажиров увеличивается из месяца в месяц и постепенно возвращается к самой активной отметке 2019 года. Также, количество рейсов и частота полетов постепенно увеличиваются.
В Сентябре аэропорты Грузии обслужили 327,004 пассажиров и было выполнено 1,732 международных и местных рейсов. За последние 9 месяцев (январь-сентябрь) было зарегистрировано 1,714,735 пассажиров, что на 122% больше, чем за аналогичный период 2020 года.