2022 წლის თებერვლის თვეში საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტებში ჯამურად განხორციელდა 1,163 ადგილობრივი და საერთაშორისო რეისი და დაფიქსირდა 213,950 მგზავრი, რაც 2021 წლის ამავე პერიოდთან შედარებით 725%-იანი ზრდაა.
ამას გარდა, ჯამურად 2022 წლის იანვრისა და თებერვლის თვეში, საქართველოს აეროპორტებში დაფიქსირდა 444,953 საერთაშორისო და ადგილობრივი მგზავრი, რაც 2021 წლის ამავე პერიოდთან შედარებით რეკორდული, 939%-იანი ზრდაა.
საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის განცხადებით, ამ მომენტისთვის ფაქტობრივად აღდგენილია ფრენის ის სიხშირე და რაოდენობა რაც დაფიქსირებული იყო პანდემიამდე, კერძოდ კი 2019 წელს. პოზიტიური მოლოდინია სრულად 2022 წლის მიმართ, რადგან მგზავრების რაოდენობა თვიდან თვემდე რეკორდულად იზრდება.
საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტებში მგზავრთა ნაკადის სტატისტიკა, 2014 – 2022 (2 თვე):
2022 წლის იანვარსა და თებერვალში შიდა რეისებზე მომუშავე მესტიისა და ამბროლაურის აეროპორტები მოემსახურა 1,109 მგზავრს.

In February 2022, in total 1,163 local and international flights were operated at Georgian International Airports and 213,950 passengers were registered, which is 725% more than the same period of 2021.
In addition, in January and February 2022, a total of 444,953 international and domestic passengers were registered at Georgian airports, which is a record increase of 939% compared to the same period in 2021.
According to the Georgian Civil Aviation Agency, at the moment, the frequency and number of flights that were recorded before the pandemic, in particular in 2019, have actually been restored. Looking positively at 2022 as passenger numbers rise to a record from month to month.