საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოს განცხადებით, 2022 წლის მაისის თვის მონაცემებით, საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტებში დაფიქსირდა 1,322,909 ადგილობრივი და საერთაშორისო მგზავრი და განხორციელდა 1,695 რეისი. მგზავრების მხრივ, 2021 წლის ამავე პერიოდის მონაცემებთან შედარებით ეს არის 269%-იანი ზრდა.
მგზავრთა ნაკადის ასეთი ზრდა ნიშანია იმისა, რომ საქართველოში საჰაერო გადაზიდვების დინამიკა სწრაფად უბრუნდება ყველაზე აქტიურ და ნაყოფიერ პერიოდს, კერძოდ კი 2019 წლის ნიშნულს.
რაც შეეხება შიდა რეისებს, მესტიისა და ამბროლაურის აეროპორტებში მაისის თვეში დაფიქსირდა 764 მგზავრი, ხოლო 5 თვის განმავლობაში ჯამურად 4,310 მგზავრი, რაც ამავე პერიოდთან შედარებით 239%-იანი ზრდაა.

По данным Агентства Гражданской Авиации Грузии, на Май 2022 года в международных аэропортах Грузии зарегистрировано 1,322,909 местных и международных пассажиров и выполнено 1,695 рейса, что на 269% больше, чем за тот же период 2021 года.
Такой рост пассажиров, пример того что, динамика в Грузии стремительно возвращается к самому активному и плодотворному периоду, а именно к отметке 2019 года.
Что касается внутренних рейсов, то в аэропортах Местия и Амбролаури в мае было зарегистрировано 764 пассажира, а всего за 5 месяцев — 4,310 пассажиров, что на 239% больше, чем за аналогичный период прошлого года.