საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოს განცხადებით, 2022 წლის მაისის თვის მონაცემებით, საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტებში დაფიქსირდა 1,322,909 ადგილობრივი და საერთაშორისო მგზავრი და განხორციელდა 1,695 რეისი. მგზავრების მხრივ, 2021 წლის ამავე პერიოდის მონაცემებთან შედარებით ეს არის 269%-იანი ზრდა.
მგზავრთა ნაკადის ასეთი ზრდა ნიშანია იმისა, რომ საქართველოში საჰაერო გადაზიდვების დინამიკა სწრაფად უბრუნდება ყველაზე აქტიურ და ნაყოფიერ პერიოდს, კერძოდ კი 2019 წლის ნიშნულს.
რაც შეეხება შიდა რეისებს, მესტიისა და ამბროლაურის აეროპორტებში მაისის თვეში დაფიქსირდა 764 მგზავრი, ხოლო 5 თვის განმავლობაში ჯამურად 4,310 მგზავრი, რაც ამავე პერიოდთან შედარებით 239%-იანი ზრდაა.

According to the Georgian Civil Aviation Agency , Georgian International Airports registered 1,322,909 local and international passengers and operated 1,695 flights in May, 2022. This is a 269% increase compared to the same period in 2021.
Such an important increase of numbers, means that the dynamics of air transportation in Georgia is rapidly returning to the most active and fruitful period, that is before pandemic period of 2019 year.
As for domestic flights, 764 passengers were registered at Mestia and Ambrolauri airports in May, and a total of 4,310 passengers in the past 5 months, which is a 239% increase compared to the same period the last year.