საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოს მიერ მოწოდებული ინფორმაციით, ნოემბრის თვეში, საქართველოს აეროპორტები ჯამურად მოემსახურა 227,967 მგზავრს და განახორციელა საერთაშორისო და ადგილობრივი 1,349 რეისი. ბოლო 11 თვის განმავლობაში (იანვარი-ნოემბერი) დაფიქსირდა 2,230,728 მგზავრი, რაც 2020 წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 175% -იანი ზრდაა.
საჰაერო მიმოსვლის აღდგენის დინამიკით საქართველო Eurocontrol-ის წევრ სახელმწიფოებს შორის ინარჩუნებს წამყვან პოზიციებს. გამოქვეყნდა ახალი მონაცემები, რომლის მიხედვითაც ნოემბრის მდგომარეობით, საქართველოს საჰაერო მიმოსვლის არსებული მაჩვენებელი 2019 წლის ანალოგიური პერიოდის მაჩვენებლებს 3%-ით აღემატება. ფრენების აღნიშნული დინამიკით, საქართველო უსწრებს 37 წევრ სახელმწიფოს
საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტებში მგზავრთა ნაკადის სტატისტიკა, 2014 – 2021 (11 თვე):
2021 წელს (11 თვე) შიდა რეისებზე მომუშავე მესტიისა და ამბროლაურის აეროპორტები მოემსახურა 6,394 მგზავრს

Динамика пассажиропотока на ноябрь 2021 г.
По данным агентства гражданской авиации Грузии, в ноябре аэропорты Грузии обслужили в общей сложности 227,967 пассажиров и выполнили 1,349 международных и внутренних рейсов. За последние 11 месяцев (январь-ноябрь) было зарегистрировано 2,230,728 пассажиров, что на 175% больше по сравнению с аналогичным периодом 2020 года.
Грузия сохраняет лидирующие позиции среди стран-участниц Евроконтроля по динамике восстановления воздушного движения. Опубликованы новые данные, согласно которым по состоянию на ноябрь текущий уровень авиаперевозок в Грузии на 3% выше, чем за аналогичный период 2019 года. По указанной динамике полетов Грузия опережает 37 стран.