საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოს მიერ მოწოდებული ინფორმაციით, ნოემბრის თვეში, საქართველოს აეროპორტები ჯამურად მოემსახურა 227,967 მგზავრს და განახორციელა საერთაშორისო და ადგილობრივი 1,349 რეისი. ბოლო 11 თვის განმავლობაში (იანვარი-ნოემბერი) დაფიქსირდა 2,230,728 მგზავრი, რაც 2020 წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 175% -იანი ზრდაა.
საჰაერო მიმოსვლის აღდგენის დინამიკით საქართველო Eurocontrol-ის წევრ სახელმწიფოებს შორის ინარჩუნებს წამყვან პოზიციებს. გამოქვეყნდა ახალი მონაცემები, რომლის მიხედვითაც ნოემბრის მდგომარეობით, საქართველოს საჰაერო მიმოსვლის არსებული მაჩვენებელი 2019 წლის ანალოგიური პერიოდის მაჩვენებლებს 3%-ით აღემატება. ფრენების აღნიშნული დინამიკით, საქართველო უსწრებს 37 წევრ სახელმწიფოს
საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტებში მგზავრთა ნაკადის სტატისტიკა, 2014 – 2021 (11 თვე):
2021 წელს (11 თვე) შიდა რეისებზე მომუშავე მესტიისა და ამბროლაურის აეროპორტები მოემსახურა 6,394 მგზავრს

According to the Georgian Civil Aviation Agency, in November, Georgian Airports served a total of 227,967 passengers and operated 1,349 international and domestic flights. In the last 11 months (January-November), 2,230,728 passengers were registered, which is a 175% increase compared to the same period of 2020.
Georgia maintains a leading position among Eurocontrol member states in terms of air traffic recovery dynamics. New data have been published, according to which, as of November, air traffic in Georgia is 3% higher than in the same period of 2019. With the mentioned dynamics of flights, Georgia is ahead of 37 member states.