Petrocas Fuel Services გახდა JIG ასოციაციის ასოცირებული წევრი
2019 წლიდან, კომპანია Petrocas Fuel Services, რომელიც საქართველოში Gulf Aviation Georgia-ს სახელით ოპერირებს, საერთაშორისო ორგანიზცია JIG-ის (Joint Inspection Group) ასოცირებული წევრი გახდა.
ერთობლივი კონტროლის ჯგუფი (JIG) შეიქმნა 1970-ანების დასაწყისში და წარმოადგენს მსოფლიოს წამყვან ორგანიზაციას საავიაციო საწვავის მიწოდების სტანდარტების განვითარებაში, რომელიც საავიაციო საწვავის მიწოდების მთლიან ჯაჭვს მოიცავს, ქარხნიდან მოყოლებული თვითმფრინავის ფრთამდე. მის სტანდარტებს მისდევს 100-ზე მეტი წევრი-ორგანიზაცია მთელს მსოფლიოში, რომელიც 2,500-ზე მეტ აეროპორტში, საავიაციო საწვავის მიწოდების და დისტრიბუციის ლოკაციაში ოპერირებს მსოფლიოს 100-ზე მეტ ქვეყანაში.
დღეს JIG-ის წევრებს წარმოადგენენ მსოფლიოს ისეთი წამყვანი ბრენდები როგორებიცაა: Chevron, Shell, ExxonMobil, Air BP, IATA, Total და ა.შ.
Gulf Aviation Georgia კავკასიის რეგიონში პირველი კომპანიაა, რომლის საავიაციო საწვავის შენახვა-რეალიზაციის, ასევე თვითმფრინავების საწვავით გამართვის ბიზნეს ციკლი სრულად აკმაყოფილებს აღნიშნული ასოციაციის სტანდარტებს.

In 2019, Petrocas Fuel Services, a company operating in Georgia under the brand name “Gulf Aviation Georgia”, has become an associate member of the international organization Joint Inspection Group (JIG).
The Joint Inspection Group (JIG), founded in the early 1970’s, is the world-leading organization for the development of aviation fuel supply standards covering the entire supply chain for Aviation Fuels from refinery to wing-tip. Its Standards are followed by over 100-member organizations globally, operating at more than 2500 airports and supply & distribution locations in over 100 countries.
Today, JIG is represented through such prominent global brands as: Chevron, Shell, ExxonMobil, Air BP, IATA, Total, and many others.
Gulf Aviation Georgia is the first company in the Caucasus region whose business cycle of storage and distribution of the jet fuel as well as aircrafts refueling is in full compliance with the standards of the above-mentioned association.