Petrocas Fuel Services გახდა JIG ასოციაციის ასოცირებული წევრი
2019 წლიდან, კომპანია Petrocas Fuel Services, რომელიც საქართველოში Gulf Aviation Georgia-ს სახელით ოპერირებს, საერთაშორისო ორგანიზცია JIG-ის (Joint Inspection Group) ასოცირებული წევრი გახდა.
ერთობლივი კონტროლის ჯგუფი (JIG) შეიქმნა 1970-ანების დასაწყისში და წარმოადგენს მსოფლიოს წამყვან ორგანიზაციას საავიაციო საწვავის მიწოდების სტანდარტების განვითარებაში, რომელიც საავიაციო საწვავის მიწოდების მთლიან ჯაჭვს მოიცავს, ქარხნიდან მოყოლებული თვითმფრინავის ფრთამდე. მის სტანდარტებს მისდევს 100-ზე მეტი წევრი-ორგანიზაცია მთელს მსოფლიოში, რომელიც 2,500-ზე მეტ აეროპორტში, საავიაციო საწვავის მიწოდების და დისტრიბუციის ლოკაციაში ოპერირებს მსოფლიოს 100-ზე მეტ ქვეყანაში.
დღეს JIG-ის წევრებს წარმოადგენენ მსოფლიოს ისეთი წამყვანი ბრენდები როგორებიცაა: Chevron, Shell, ExxonMobil, Air BP, IATA, Total და ა.შ.
Gulf Aviation Georgia კავკასიის რეგიონში პირველი კომპანიაა, რომლის საავიაციო საწვავის შენახვა-რეალიზაციის, ასევე თვითმფრინავების საწვავით გამართვის ბიზნეს ციკლი სრულად აკმაყოფილებს აღნიშნული ასოციაციის სტანდარტებს.

В 2019 году, компания Petrocas Fuel Services, оперирующая в Грузии под брендом «Gulf Aviation Georgia», стала ассоциированным членом международной организации «Joint Inspection Group» (JIG).
Joint Inspection Group (JIG), основанная в начале 1970-х годов, является лидирующей организацией в мире в сфере развития стандартов снабжения и дистрибуции авиатоплива, покрывающей всю цепь поставок – от нефтеперерабатывающего завода-поставщика до заправки «в крыло». Стандартами JIG руководствуются более 100 организаций по всему миру, оперирующие в свыше, чем 2,500 аэропортах и локациях поставки и дистрибуции, расположенных в более, чем 100 странах.
Сегодня JIG представлена такими всемирно известными брендами, как Chevron, Shell, ExxonMobil, Air BP, IATA, Total и многими другими.
Gulf Aviation Georgia является первой компанией в Кавказском регионе, чей бизнес цикл хранения и реализации авиатоплива, а также заправки воздушных судов всецело соответствует стандартам вышеупомянутой организации.