2022 წლის აპრილის თვის მონაცემებით, საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტებში დაფიქსირდა 265,690 ადგილობრივი და საერთაშორისო მგზავრი და განხორციელდა 1,393 რეისი. მგზავრების მხრივ, 2021 წლის ამავე პერიოდის მონაცემებთან შედარებით ეს არის 155%-იანი ზრდა. ეს მონაცემები ნიშნავს, რომ საქართველოში საჰაერო გადაზიდვების დინამიკა სწრაფად უბრუნდება ყველაზე აქტიურ და ნაყოფიერ პერიოდს, კერძოდ კი 2019 წლის ნიშნულს.
ამას გარდა, საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოს განცხადებით, 2022 წლის I კვარტლის მონაცემებით, საქართველოს აეროპორტები მოემსახურა 565%-ით მეტ მგზავრს 2021 წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით, ხოლო 2019 წლის პირველ სამ თვესთან შედარებით, ეს მონაცემები 69%-იანი ზრდაა.
2022 წლის I კვარტალში, საქართველოს აეროპორტებში ჯამში 3,978 რეისი განხორციელდა. აქედან რეგულარული რეისების რაოდენობა შეადგენდა 2,996-ს, ხოლო ჩარტერების – 982-ს. 2021 წელს განხორციელებული ფრენების რაოდენობასთან შედარებით, რეისებმა მნიშვნელოვნად, 207%-ით იმატა, ხოლო რაც შეეხება 2019 წელთან შედარებით შესრულებული ფრენების აღდგენის დინამიკას, აღნიშნული მაჩვენებელი 76.50%-ს შეადგენს.
2022 წლის განვლილ თვეებში გადაყვანილი მგზავრების რაოდენობის მიხედვით, საქართველოს საავიაციო ბაზარზე Turkish Airlines-ი ლიდერობს. ავიაკომპანია ბაზრის 13%-იან წილს ფლობს და 90 258 მგზავრი ყავს გადაყვანილი. ამავე პროცენტული წილით (13%) მეორე ადგილზე დაბალბიუჯეტიანი ავიაკომპანია Wizz Air-ი იმყოფება 89 442 გადაყვანილი მგზავრით.
საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტებში მგზავრთა ნაკადის სტატისტიკა, 2014 – 2022 (4 თვე):
მილიონი მგზავრი:
2022 წლის 4 თვის მონაცემებით, შიდა რეისებზე მომუშავე მესტიისა და ამბროლაურის აეროპორტები ჯამურად მოემსახურა 3,546 მგზავრს.

Georgian International Airports registered 265,690 local and international passengers and operated 1,393 flights in April, 2022. This is a 155% increase compared to the same period in 2021. These numbers mean that, the dynamics of air transportation in Georgia is rapidly returning to the most active and fruitful period, that is before pandemic period of 2019 year.
According to the Georgian Civil Aviation Agency, in Q1 of 2022, Georgian airports served 565% more passengers, than in the same period of 2021, and compared to the first three months of 2019, passenger traffic at Georgian airports is restored by 69%.
In Q1 of 2022, a total of 3,978 flights were operated at Georgian airports (regular flights 2,996 and charter flights 982). Compared to the number of flights in 2021, flights increased significantly by 207% and compared to by 76.50%.
According to the number of passengers transported in the past months of 2022, Turkish Airlines is the leader in the Georgian aviation market. The airline has a 13% market share and carries 90,258 passengers. With the same percentage (13%) on a second place is the low-cost airline Wizz Air with 89,442 passengers.
Georgian airports international passenger traffic stats, 2014 – 2022 (4m):
Airports servicing domestic flights Mestia and Ambrolauri served 3,546 passengers during 4 months of 2022.