მგზავრთა მიმოსვლის დინამიკა დეკემბრის თვეში და 2021 წლის შეჯამება
სამოქალაქო ავიაციის სფეროს მთავარ გამოწვევად კვლავ პანდემია რჩება, თუმცა 2020 წლისგან განსხვავებით 2021 წელი საკმაოდ ნაყოფიერი გამოდგა და საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტო აღნიშნულ წელს აფასებს როგორც პირველი პოზიტიური შედეგების მომტან წლად.
2021 წლის განმავლობაში, საქართველოს საავიაციო ბაზარზე შემოვიდნენ: Eurowings, Bees Airline, FlyArystan, Air Arabia Abu Dhabi, Middle East Airlines, Air Manas. ჯამურად დაემატა 16 ახალი მიმართლება და 2021 წლის განმავლობაში საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტები მოემსახურა 2,489,435 მგზავრს. 2020 წელთან შედარებით ეს არის 200% ზრდა და ამავდროულად ნიშნავს პანდემიამდე არსებული მგზავრთა ნაკადის 48%-ით დაბრუნებას.
კონკრეტულად 2021 წლის დეკემბრის თვეში კი საქართველოს აეროპორტებში დაფიქსირდა 258,707 მგზავრი და განხორციელდა 1,444 საერთაშორისო და ადგილობრივი ფრენა.

Главным вызовом в сфере гражданской авиации остается пандемия, но в отличие от 2020 года, 2021 год выдался достаточно плодотворным и Агентство Гражданской Авиации Грузии считает этот год годом с первыми положительными результатами.
В течение 2021 года на авиарынок Грузии вышли Eurowings, Bees Airline, FlyArystan, Air Arabia Abu Dhabi, Middle East Airlines, Air Manas. Всего было добавлено 16 новых направлений, и к концу 2021 года международные аэропорты Грузии обслужили 2,489,435 пассажиров. Это на 200% больше, чем в 2020 году, и в то же время означает достижение 48% допандемийного уровня перевозок.
В частности, в декабре 2021 года в аэропортах Грузии было зарегистрировано 258,707 пассажиров и выполнено 1,444 международных и местных рейса.