საქართველოში საჰაერო გადაზიდვების დინამიკა სწრაფად უბრუნდება ყველაზე აქტიურ და ნაყოფიერ პერიოდს, კერძოდ კი 2019 წლის ნიშნულს. 2022 წლის მარტის თვის მონაცემებით, საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტებში დაფიქსირდა 255,130 ადგილობრივი და საერთაშორისო მგზავრი და განხორციელდა 1,541 რეისი.
ამას გარდა, ჯამურად 2022 წლის 3 თვის მონაცემებით, საქართველოს აეროპორტები მოემსახურა 698,994 მგზავრს, რაც 2021 წლის ამავე პერიოდთან შედარებით 570%-იანი ზრდაა.
საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის განცხადებით, უკვე აქტიურად არის დაწყებული მზადება 2022 წლის ზაფხულის სანავიგაციო სეზონისთვის. ჯამურად იფრენს 34 სხვადასხვა ავიაკომპანია, 30 ქვეყნის 70 მიმართულებით (კვირაში 385-395 სიხშირე).
საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტებში მგზავრთა ნაკადის სტატისტიკა, 2014 – 2022 (3 თვე):
2022 წლის 3 თვის მონაცემებით, შიდა რეისებზე მომუშავე მესტიისა და ამბროლაურის აეროპორტები ჯამურად მოემსახურა 2,794 მგზავრს.

The dynamics of air transportation in Georgia is rapidly returning to the most active and fruitful period, that is before pandemic period of 2019 year. By march 2022, Georgian International Airports have registered 255,130 local and international passengers and have operated 1,541 flights (both local and international).
In addition to march’s positive dynamics, during the 3 months of the 2022 Georgian International Airports served 698,994 local and international passengers, which is 570% increase compared to the same period in 2021.
According to the Georgian Civil Aviation Agency, preparations for the 2022 summer navigation season have already begun. A total of 34 different airlines will fly to 70 destinations in 30 countries (385-395 frequencies per week) from Georgia.
Georgian airports international passenger traffic stats, 2014 – 2022 (3m):
Airports servicing domestic flights Mestia and Ambrolauri served 2,794 passengers during 3 months of 2022.