მგზავრთა ნაკადი ივნისის თვეში, 2022
2022 წლის ბოლო 6 თვის განმავლობაში საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტებში დარეგისტრირდა 1,709,625 საერთაშორისო და ადგილობრივი მგზავრი, რაც 190%-ით მეტია 2021 წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით. კონკრეტულად ივნისში კი, აეროპორტებმა შეასრულეს 1,769 ადგილობრივი და საერთაშორისო რეისი და დაარეგისტრირეს 386,716 მგზავრი.
რაც შეეხება შიდა ფრენებს, ივნისის თვეში მესტიისა და ამბროლაურის აეროპორტებში დარეგისტრირდა 895 მგზავრი, ხოლო ბოლო 6 თვეში სულ 5,205 მგზავრი, რაც 176%-ით მეტია იმავე პერიოდთან შედარებით.
ამას გარდა, საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოს განცხადებით, ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტში ივნისის თვეში სრულად აღსდგა მგზავრთა ნაკადი და 2019 წლის ნაყოფიერ პერიოდთან შედარებით დაფიქსირდა რეისების 21%-იანი ზრდა და მგზავრების 0.02%-იანი  2022 წელი საკმაოდ დამაიმედებელი ჩანს.

За последние 6 месяцев 2022 года международные аэропорты Грузии зарегистрировали 1,709,625 международных и местных пассажиров, что на 190% больше, чем за тот же период 2021 года. В частности, в июне аэропорты выполнили 1,769 рейсов местных и международных рейсов и зарегистрировали 386,716 пассажиров.
Что касается внутренних рейсов, то, в июне в аэропортах Местия и Амбролаури было зарегистрировано 895 пассажиров, а за последние 6 месяцев – 5,205 пассажиров, что на 176% больше, чем за аналогичный период прошлого года. прошедший год.
По данным Агентства гражданской авиации Грузии, в июне пассажиропоток в Кутаисском международном аэропорту был полностью восстановлен и по сравнению с до-пандемическим периодом 2019 года количество рейсов увеличилось на 21%, а количество пассажиров — на 0.02%. 2022 год кажется очень многообещающим.