პოსტ-პანდემიური პერიოდი, გახსნილი საზღვრები და 2021 წლის მგზავრთა ნაკადი
მიუხედავად იმისა, რომ მსოფლიო პანდემიამ დიდი ზეგავლენა მოახდინა 2020 წლის მგზავრების რაოდენობაზე, რაც გამოხატული იყო წინა წელთან შედარებით მგზავრთა ნაკადის 6-ჯერ შემცირებაში, 2021 წელი ბევრად დამაიმედებელი გამოდგა.
ყველა რეგულაციებისა და უსაფრთხოების ნორმების დაცვით მოხდა საზღვრების გახსნა და ეტაპობრივად რეისების აღდგენა, რაც თავის მხრივ ხელს შეუწყო მგზავრთა ნაკადის აქტიურ ზრდას. 2021 წელს ზაფხულის სანავიგაციო სეზონზე საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტში ჯამურად ოპერირებას განახორციელებს 45 სხვადასხვა ავიაკომპანია.
საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოს 2021 წლის პირველი 5 თვის მონაცემებით, საქართველოს აეროპორტები ჯამში მოემსახურა 359,906 მგზავრს, რაც 2020 წლის ამავე პერიოდთან შედარებით -49% ვარდნაა. თუმცა, ყველა აღდგენილი ფრენების დახმარებით, სსას წლის ბოლოს ელოდება მგზავრთა რაოდენობის აქტიურ ზრდას.
საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტებში მგზავრთა ნაკადის სტატისტიკა, 2014-2020 წლები და დამატებით 2021 წლის 5 თვე:
2021 წელს (5 თვე) შიდა რეისებზე მომუშავე მესტიისა და ამბროლაურის აეროპორტები მოემსახურა 1271 მგზავრს.

Хотя глобальная пандемия оказала серьезное влияние на количество пассажиров в 2020 году, что выразилось в 6-кратном сокращении пассажиропотока по сравнению с предыдущим годом, 2021 год оказался гораздо более многообещающим.
С соблюдением всех правил и норм безопасности были открыты границы и постепенно восстановлены полеты, что в свою очередь способствует активному росту пассажиропотока. В 2021 году в период летней навигации в международных аэропортах Грузии будут летать 45 авиакомпании.
По данным Агентства гражданской авиации Грузии за первые 5 месяцев 2021 года, Грузинские аэропорты обслужили 359,906 пассажиров. По сравнению с аналогичным периодом 2020 года это меньше на — 49%. Однако, при всех восстановленных рейсах GCAA ожидает активного увеличения количества пассажиров к концу года.