საქართველოს სამოქალაქო ავიაციის სააგენტო აქტიურად მუშაობს საჰაერო მიმოსვლის მაქსიმალურად აღდგენაზე. ამ მომენტისთვის, აღდგენილია მიმართულებების 96% (77), ქვეყნების 88% (29), ავიაკომპანიების 105% (39) და სიხშირის 88% (385-405). მიუხედავად მსოფლიოში მიმდინარე ეპიდემიოლოგიური ვითარებისა, საქართველოში ფიქსირდება საჰაერო მიმოსვლის დინამიკის ზრდა და ეტაპობრივად უბრუნდება ყველაზე აქტიურ, 2019 წლის ნიშნულს.
აგვისტოს თვეში, საქართველოს აეროპორტები ჯამურად მოემსახურა 396,350 მგზავრს და განხორციელდა საერთაშორისო და ადგილობრივი 2,128 რეისი. უკანასკნელი 8 თვის განმავლობაში (იანვარი-აგვისტო) დაფიქსირდა 1,387,731 მგზავრი, რაც 85%-ით აღემატება 2020 წლის ანალოგიურ პერიოდს.
საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტებში მგზავრთა ნაკადის სტატისტიკა, 2014 – 2021 (8 თვე):
2021 წელს (8 თვე) შიდა რეისებზე მომუშავე მესტიისა და ამბროლაურის აეროპორტები მოემსახურა 4105 მგზავრს.

Агентство гражданской авиации Грузии активно работает над максимальным восстановлением воздушного движения. На этот момент, восстановлено 96% направлений (77), 88% стран (29), 105% авиакомпаний (39) и 88% частот (385-405).
Несмотря на текущую эпидемиологическую ситуацию в мире, динамика авиарейсов в Грузии растет и постепенно возвращается к самой активной отметке 2019 года.
В августе аэропорты Грузии обслужили 396,350 пассажиров и было выполнено 2,128 международных и местных рейсов. За последние 8 месяцев (январь-август) было зарегистрировано 1,387,731 пассажиров, что на 85% больше, чем за аналогичный период 2020 года.